Kurucu ve Onursal Başkan

    Bizim Temel Amacımız  Toplumumuzun değerleri ile örtüşen, sosyal ve kültürel yapımızı , sevgi ve saygı çerçevesi içinde, dostluk ve kardeşlik ilkeleri doğrultusunda, yardımlaşmanın ve dayanışmanın esas alındığı, çağdaş metot ve teknikleri kullanarak, profesyonel yönetim anlayışı içinde, üyelerin bilgi,birikim ve kültürel gelişimini  esas alan örnek bir dernek olmayı amaçlamaktadır.. Yönetimde öncülük anlayışı içerisinde, üyeler arasında koordinasyon sağlayarak karşılıklı iletişim içinde olmak. Amaç ve hedeflerimize ulaşmak için araştırma yapmayı, bunları yayınlamayı, yeniliklere açık olmayı, gelişen ve değişen bilişim ve iletişim araçlarını kullanmayı ilke edinmiştir.

 

                Ayrım Yapmaksızın İstanbul’da Yaşayan Bütün Vanlıları Bir arada, Birlik Ve Beraberlik İçinde Görmektir. Olumsuz Düşünceler İçinde Olan Arkadaşların Daha Yapıcı Ve Sorumluluk Alarak Yapıcı Katkılar Sağlamaları Tek Temennimizdir

 

                Kurulduğundan Bu Güne Kadar İstanbul, İzmit, Tekirdağ yani çevre illerde Yaşayan Tüm Hemşerilerimize Ulaşılmaya Çalışılmıştır. Ulaştığımız Ve Ziyaret Ettiğimiz Hemşerilerimize Mümkün Olan Faaliyetlerimiz Anlatılmış, Tanıtım Yapılmıştır Bayramlarda Ve Özel Günlerde Sms Yoluyla Elimizde Telefonu Bulunan Üyelerimize Gerekli Duyurular Yapılmıştır.

 

 Değerli Hemşerilerim; Özellikle Şunu Bilmenizi İstiyorum;

 

Bilindiği üzere 2006 Aralık ta Derneğimiz Kurucu Başkanlığına seçildikten sonra; yaptığımız olağanüstü genel kurul sonucunda Derneğimize ait bir tesisin olması için planlama yapıladı Arkasından dernek genel merkezimizin fiziki yapılandırılması tamamlandı ve Ortadadır. Dernek Olarak Yaptığımız Çalışmalar Olmasına Rağmen Bazılarının Karalama Ve Yanlış Yorumlarda Bulunmaları Bizi Derinden Etkilemiştir.

 

               İşaret ettiğimiz söylentiler işimizi biraz zorlaştırmaktadır. Ama biz biliyor ve inanıyoruz ki, birlik ve beraberlik bilincinden uzak oluşmasının yegâne sebebi, bilgi ve beceriden yoksun yeteneksiz, toplumu tanımayan misyonu ve vizyonu olmayan toplumun çıkarını değil, kendi yararını öne koyan bazı kişilerin ibarettir. Biz Derneğimiz birliğimiz için hiç önemsemedik. Ama gün birlik beraberlik günüdür gelin derneğinizin çatısı altında halkınıza hizmet edin.

 

               Terazinin iki tarafında kimin durduğunun önemi yoktur önemli olan kefeyi tutan demir. Evet değerli dostlarımız ve üyelerimiz kefeyi tutan demir sizlersiniz. Sizler derneğinize sahip çıktıkça sahiplendikçe kimlerin yönettiği önemli değildir. Önemli olan sizlere hizmet etmeleri ve derneğinizin amacına uygun hareket etmeleridir.

 

                Dernek olarak hedeflerimizin büyük bir bölümünü başarıyla gerçekleştirmenin mutluluğu ile Arkadaşlarıma devreciğim bu misyonumuzu. Birlikte ileriye siz değerli hayırsever dostlarımız ve üyelerimizin desteği ile başarı ulaştıracaklarına olan inancımız tamdır.

 

        Değerli Dostlar

 

Sözlerime son verirken Bana Layık Gördüğünü Onursal Başkanlığı layıkıyla derneğimizin kuruluşundan bu yana tüm etkinliklerinde olduğu gibi olacağından hiç bir şüpheniz olmasın.

 

               Emeği geçen her kese ve tüm çalışma arkadaşlarıma, özverili çalışmaları için bir kez daha teşekkür ederim.

 Sizlerin yaratmış olduğunuz bu eseriniz için yürekten takdir etmekteyiz. Sizleri bir kez daha tebrik ediyor ve Yeni yönetici arkadaşlarımın adına saygılarımızı sunuyorum.

                                                                                      Onursal Başkan

                                                                                     Ekrem Eralmaç

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Yorumlar

Bir Yorum Yazın

Başkanlarımız

Sosyal Yardımlar

Ziyaretçi Defteri

  • Necmettin Yalın 8 Nisan 2016
    Merhabalar Babamın Üye Olduğu Özalp -Saray Derneği Kurucuları ve Yetkilileri... »
  • Mehmet Kaya 29 Aralık 2015
    Değerli Dost ve Akrabalarım Eşimin Cenazesinin Hazırlanıp Defnedilmesinden ve Taziye... »
  • Ekrem Eralmaç 22 Aralık 2015
    Değerli Dost ve Akrabalarım Annemin Cenazesinin Hazırlanıp Vana Gidişinden ve... »